جامعه ورزشی آفتاب نو:

پرسپولیس و استقلال در شرایطی به مصاف هم می‌روند که بازیکنان حاضر در لیست دو تیم از نظر تعداد دربی از سابقه زیادی به نسبت دربیهای گذشته برخوردار نیستند.

به گزارش وب سایت نود، میزان تجربه بازیکنان نقش غیرقابل انکاری در موفقیت یک تیم در نبرد حساسی مثل دربی دارد و در بسیاری از دیدارها یک مهره با سابقه نقش به‌سزایی در موفقیت تیم داشته است. در فصول اخیر از نظر میزان سابقه کفه ترازو کاملاً به نفع استقلال سنگینی می‌کرد ولی با جدایی ۳ بازیکن کهنه‌کار این تیم مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری در ابتدای فصل باعث شد تا دست این تیم از نظر عنصر با تجربه خالی باشد. این ۳ بازیکن در مجموع ۴۵ دربی برای استقلال بازی کردند. با حضور بازیکنان جدید در استقلال لیگ نوزدهم، فرشید اسماعیلی با ۶ دربی تبدیل به با سابقه‌ترین بازیکن استقلال در شهرآورد شد که این بازیکن نیز به دلیل محرومیت غایب خواهد بود.
در سمت مقابل میدان، پرسپولیس نیز وضعیت تقریبا مشابهی دارد و با تجربه‌ترین بازیکن خود، سید جلال حسینی با سابقه حضور در ۱۰ دربی را به علت مصدومیت قادر به همراهی این تیم نیست. حسین ماهینی که در دربی رفت فصل گذشته مصدوم شد هنوز آماده حضور در میادین نشده و این بازیکن با سابقه حضور در ۷ دربی غایب خواهد بود. کمال کامیابی‌نیا با حضور در ۶ دربی، دیگر غایب با سابقه این میدان خواهد بود.


این برای نخستین بار در۹ فصل اخیر است که در ترکیب ۲ تیم هیچ بازیکنی با سابقه حضور در ۱۰ دربی یا بیشتر را ندارد. علی علیپور با تجربه حضور در ۹ دربی با سابقه‌ترین بازیکن این دیدار است و پس از او احمد نوراللهی در ۸ جدال سرخابی حضور داشته است. وریا غفوری کاپیتان آبی‌پوشان و میلاد زکی‌پور با ۴ بار حضور در دربی با سابقه‌ترین بازیکنان استقلال در دربی محسوب می‌شوند.
بازیکنان پرسپولیس در شهرآورد پیش‌رو از حریف با سابقه‌تر هستند و بیش از ۲ برابر استقلالیها این بازی را تجربه کرده‌اند در مجموع بازیکنان پرسپولیس در ۶۳ دربی حضور داشته‌اند و بازیکنان استقلال ۳۰ بار در این مسابقه به میدان رفتند.
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.