جامعه ورزشی آفتاب نو:

تنیس

ایسنا/اردبیل سرپرست فدراسیون تنیس گفت: استان اردبیل جزو معدود استان‌هایی است که در رشته تنیس عملکرد ضعیفی داشته و باید دلایل آن به خوبی روشن و نسبت به رفع این کاستی‌ها اقدام شود.

احمد نامنی امروز ۱۲ دی ماه  در مجمع انتخاباتی هیئت تنیس استان اردبیل اظهار کرد: به نظر می‌رسد در این استان با کمبود مربی و داور و همچنین زمین‌های تنیس روبرو هستیم که رئیس جدید هیئت باید تلاش خود را به شکل مضاعف در رفع این نواقصات انجام دهد.

وی ظرفیت ورزش قهرمانی و همگانی استان اردبیل را فوق‌العاده دانست و خاطرنشان کردک به رغم اینکه در سایر رشته‌ها استان اردبیل قابلیت بی‌نظیری دارد اما ضعف در رشته تنیس کاملا مشهود است و همپای سایر رشته‌ها تنیس نتوانسته است در استان رشد یافته و به جایگاه واقعی خود برسد.

سرپرست فدراسیون تنیس با ابراز خرسندی از پیشنهاد خوب سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل در واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران با هدف احداث مجموعه‌های تنیس بیان کرد: ما نیز شکل نرم‌افزاری و برگزاری کلاس‌های آموزشی داوری و مربیگری را در این استان عهده‌دار می شویم تا براساس نیازسنجی و اعلام نفرات علاقمند برای حضور در این کلاس‌های مربیگری و داوری بتوانیم مدرسان کشوری به این استان اعزام کنیم تا ضعف و نواقصات در این بخش رفع شود.

نامنی گفت: در سال‌های اخیر تنیس کشورمان حال و روز خوشی نداشته و ما بسیاری از فرصت‌ها و امکانات را از دست داده‌ایم در حالی که بهتر از این می‌توانستیم در رشته تنیس موفق عمل کنیم.

وی آمایش سرزمینی را متناسب با توان و ظرفیت تنیس یک قابلیت و ظرفیت ممتاز برشمرد و بیان کرد: براساس این آمایش انجام شده می‌توانیم زمین‌های تنیس متعددی را در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کنیم که در این زمینه به همکاری شهرداری امکانات و فعالیت‌های خوبی نیز آغاز شده است.

سرپرست فدراسیون تنیس افزود: ما به تناسب قدمت ۷۰ ساله این فدراسیون نتوانستیم جایگاه تنیس کشورمان را در سطح جهانی و بین‌المللی رشد دهیم که انتظار می‌رود به زودی با برگزاری انتخابات فدراسیون تنیس و مشخص شدن رئیس این فدراسیون فعالیت‌های موثر و خوبی نیز انجام شود.

نامنی با ارائه گزارشی از چند ماه سرپرستی این فدراسیون گفت: در این چند ماه موفق شدیم میزبانی مسابقات تنیس آسیایی را در سطح E عهده‌دار شده و در کنار آن کلاس مربیگری پیشرفته‌ای را در تهران برگزار کنیم.

وی حضور بازیکنان تیم ملی را در کمپ عمان یادآور شد و باین کرد: این اردو ظرفیت خوبی را برای حضور ایران در مسابقات به وجود آورده و در سال‌های آینده باید جایگاهمان را در این رشته ورزشی ارتقا دهیم.

به گزارش ایسنا، سرپرست فدراسیون تنیس از رئیس این هیئت در استان خواست؛ با برگزاری کلاس‌های آموزشی و دوره‌های اصولی زمینه جذب علاقمندان بیشتر را به این رشته فراهم کرده و در کنار آن به همگانی شدن این رشته کمک کند.

انتهای پیام

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.