جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پویا رحمانی دارنده مدال طلای کشتی ساحلی سال ۲۰۱۹ بازی‌های ساحلی جهان که برای حضور در مسابقات «رستم» هندراهی این کشور شده بود، توانست در سومین دوره این رقابت‌ها به مقام اول رسیده و عنوان «رستم» هند را به خود اختصاص بدهد.

این مسابقات در دوره‌های قبلی نیز با حضور کشتی‌گیران خارجی از کشورهای گرجستان، ترکیه، کوبا و… به صورت اُپن (با وزن آزاد) در سنگین وزن برگزار می‌شد و بیش از ۲۰۰ شرکت کننده داشت، اما در دو دوره قبلی یک کشتی‌گیر هندی عنوان «رستم» را به خود اختصاص داده بود که این بار پویا رحمانی کشتی‌گیر آملی ۲۷ ساله توانست با شکست همه حریفان، این عنوان را از آن خود کرده و جایزه ۲۰ میلیون تومانی را به خود اختصاص دهد.

به گفته رحمانی، با توجه به اینکه هندی‌ها انتظار نداشتند این بار هم یک خارجی مقام نخست را از آن خود کند، آنها بعد از اول شدن کشتی‌گیر ایرانی، قوانین مربوط به این رقابت‌ها را تغییر داده و از سال آینده کشتی‌گیران خارجی اجازه شرکت در این مسابقات را نخواهند داشت تا گرز و عنوان «رستم» در هند باقی بماند.

در مسابقات رستم هند کشتی‌گیران ۷ دور مبارزه کشتی آزاد را در یک روز و روی چند تشک، در فضای باز در حضور تماشاگران بسیار زیادی برگزار می‌کنند و برنده این رقابت‌ها عنوان «رستم» پهلوان پهلوانان را به خود اختصاص می‌دهد.

 

/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.