جامعه ورزشی آفتاب نو:

علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص مطرح شدن مجدد خبر بازگشتش به فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این بحث اصلاً جدی نیست و صحبتی هم با من نشده است. در خانه نشسته‌ام و کاری به این مسائل ندارم.

«مشکلات جاری فدراسیون و روزهای سخت فوتبال ایران باعث شده همه به یاد شما بیفتند و بحث بازگشت مطرح شود. اینکه منتظر تبرئه شدن از سوی کمیته استیناف به دنبال محرومیت پنج ساله از سوی کمیته اخلاق هستید تا به فدراسیون برگردید، درست است؟» وی در واکنش به این مسئله تصریح کرد: هنوز شرایط فدراسیون خیلی سخت نشده است. در مورد رای هم یک سال پیش در کمیته استیناف به رای کمیته اخلاق اعتراض کردم. حالا ممکن است این رای برگردد و تبرئه شوم و امکان هم دارد رای را تایید کنند، من هم منتظرم.

کفاشیان در خصوص اینکه فیفا او را به عنوان نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌شناسد و آیا هنوز خودش را عضو هیئت رئیسه فدراسیون می‌داند یا نه و برای تایید اساسنامه از او دعوت شده بود یا نه، گفت: بله، تا برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال عضو هیئت رئیسه هستم، اما با توجه به محرومیت نمی‌توانم به جلسات بروم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا دلیلی برای محرومیت پنج ساله‌اش از سوی کمیته اخلاق می‌بیند یا نه، خاطرنشان کرد: خیر، هیچ وقت دلیل آن را متوجه نشدم.

وی در واکنش به این مسئله که پس ماجرای گم شدن ۳۵۰ هزار دلار پول حق پخش تلویزیونی چه بوده است، گفت: در این خصوص آقای ترابیان بارها توضیح داده است، ما یک قرارداد ۷۰۰ هزار دلاری با شرکتی خارجی داشتیم که مربوط به سیگنال‌های تلویزیونی بود. این شرکت خارجی به صورت یک طرفه قرارداد را لغو کرد و بعد از آن هم فرار کردند. پولی هم که از پرداخت آن فرار کردند ۷۰ هزار دلار بود نه ۳۵۰ هزار دلار.

کفاشیان در خصوص اینکه یعنی دلیل محرومیت او فرار یک شرکت خارجی و لغو قرارداد بوده است، گفت: بله، در این خصوص هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایراد گرفت که چرا از این شرکت شکایت نکردیم. من هم توضیح دادم آن شرکت خارجی بود و اگر می‌خواستیم شکایت کنیم، هزینه شکایت‌مان دو برابر مبلغی بود که باید به ما می‌داد.

 

/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.