جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ ، باشگاه بایرن مونیخ در پی نتایج پرفراز و نشیب باواریایی‌ها در آغاز فصل جاری، پس از شکست ۵ بر یک تحقیرآمیز این تیم مقابل اینتراخت فرانکفورت در هفته دهم بوندس‌لیگای آلمان، اقدام به اخراج نیکو کواچ کرد و هانسی فلیک، دستیار وی تا پایان فصل به عنوان جانشین این سرمربی کروات معرفی شد. این سرمربی آلمانی از زمانی که هدایت باواریایی‌ها را برعهده گرفت، این تیم به ثبات رساند و صدر جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا را هم از آن خود کرد. مدیران باشگاه بایرن مونیخ هم که از عملکرد فلیک ۵۵ ساله راضی بودند، قرارداد او را تا سال ۲۰۲۳ تمدید کردند.

جیووانی البر که بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ عضو تیم بایرن مونیخ بود و در ۲۵۶ بازی آمار ۱۳۹ گل‌زده را از خود برجای گذاشت، به سایت «گل»، گفت: بایرن فصل را خیلی نامنظم شروع کرد و سپس مربی‌اش را تغییر داد. فلیک بازیکنان بایرن را به خاطر حضور در کادرفنی تیم ملی فوتبال آلمان و حضورش در کادرفنی بایرن می‌شناخت و برای همه احترام قائل بود، از این‌رو برای او آسان بود که با بازیکنان بتواند ارتباط برقرار کند.

وی افزود: در مورد نیکو کواچ اما داستان اینطور نبود و او نمی‌توانست با بازیکنان ارتباط برقرار کند. کواچ با تیم کار می‌کرد، اما به نظر می‌رسید بازیکنان دستورات او را اجرا نمی‌کنند. با فلیک، بازیکنان دیگر کسی را سرزنش نمی‌کنند. دیگر سرمربی مقصر بازی بد تیم نیست، چیزی که قبلاً اتفاق می‌افتاد. اگر هم بایرن یک بازی بد زیرنظر فلیک ارائه دهد، مقصر بازیکنان هستند نه او. بنابراین بازیکنان در پی تغییر سرمربی متحد شدند و دوباره شروع به ارائه بازی‌های خوب کردند چون ما درباره بازیکنان خیلی خوبی صحبت می‌کنیم. حالا ما (بایرن) به صدر جدول بازگشته‌ایم.

مهاجم پیشین باوریایی‌ها خاطرنشان کرد: بوروسیا دورتموند می‌توانست بهتر از این کار کند چون این فرصت را داشت تا در دوره‌ای که بایرن افت کرده بود، امتیازهای بیشتری جمع‌آوری کند، اما نه آنها و نه لایپزیگ از این فرصت استفاده نکردند و حالا پایین کشیدن بایرن مونیخ از صدر جدول کار دشواری است.

برگزاری بازی‌های باقیمانده فصل جاری بوندس‌لیگای آلمان سرانجام پس از تعطیلی تقریباً دو ماهه در نتیجه شیوع ویروس کرونا از روز شنبه آینده از سرگرفته می‌شود. بر این اساس بوروسیا دورتموند در دیداری حساسی و در دربی روهر از  ساعت ۱۸ روز شنبه آینده به وقت تهران در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک پذیرای شالکه خواهد بود.

البر در این باره گفت: تقابل بایرن مونیخ و بوروسیا مونشن‌گلادباخ زمانی حساس‌ترین بازی آلمان بود و هواداران از دیدن این بازی مضطرب و هیجان‌زده می‌شدند، اما در ادامه گلادباخ محو شد و به دسته پایین‌تر سقوط کرد. آنها حالا به روند خوب خود بازگشته‌اند و برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می‌جنگند. با این وجود از زمانی که من در سال ۱۹۹۴ بازی در بوندس‌لیگا را آغاز کردم، حساس‌ترین رقابت، تقابل بوروسیا دورتموند و شالکه بود. این یک رقابت منطقه‌ای است.

وی اظهار داشت: بایرن و دورتموند هم رقابت زیبایی است چون مردم همیشه از دیدن این دیدار به وجد می‌آیند و هر دو تیم معمولاً بخت‌های اول قهرمانی هستند، اما از حیث احساسات، تقابل دورتموند و شالکه حساس‌ترین بازی است. دربی روهر هیجان‌انگیز است.

/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.