جامعه ورزشی آفتاب نو:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «آمدو بالداری» پزشک باشگاه سامپدوریا از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ایتالیا خواست پیش از آنکه با خشم باشگاه‌‌ها سری A مواجه شود، به خواسته آنها گوش کند.

پروتکل پزشکی مربوط به از سرگیری مسابقات سری A هنوز کامل نشده و قرار است که پزشکان هر یک از باشگاه‌های این لیگ نامه‌ای به سازمان لیگ و فدراسیون بفرستند و در آن درباره تبعات تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده درباره از سرگیری مسابقات هشدار داده و این دو سازمان را تهدید به اعتصاب و استعفای دسته جمعی کنند.

طبق گزارش نشریه کوریره دلاسرا، پزشکان سری A به هیچ عنوان از اینکه از نظر مدنی و حقوقی متعهد به رسیدگی به آن دسته از مربیان و بازیکنانی شوند که در زمین‌های تمرینی به کرونا مبتلا می‌شوند استقبال نکرده‌اند.

بالداری در این خصوص به کوریره دلاسرا گفت: قبل از اینکه کار بالا بگیرد و به جایی برسد که شاهد اعتصاب یا استعفای دسته جمعی باشیم، خواهان آن هستیم که صدای‌مان شنیده شود.

 

گویا از طریق نهادهای حقوقی و شهروندی ایتالیا از فدراسیون فوتبال این کشور خواسته شده که از کارکنان کادر درمانی سری A محافظت شود تا آنها بتوانند به وظایف خود عمل کنند. پزشکان سری A تنها نقش ارائه کننده راهکارهای پزشکی لازم در درمان بازیکنان را ایفا می‌کنند و برای رسیدگی به بازیکنانی که به علائم بیماری کرونا دچار می‌شوند تعهدی ندارند. به همین دلیل آنها خواستار آن شده‌اند باشگاه‌ها تضمین دهند در صورت از سرگیری تمرینات و بازی‌ها کسی به کرونا مبتلا شد، از پزشکان خود محافظت کنند.

/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.